Co decyduje o popularności influencerów?

jak zostać influencerem

Tysiące osób codziennie wpada na miliony świetnych pomysłów. W drodze na uczelnię, do pracy czy po popołudniowej drzemce, wszyscy odkrywają genialne prawdy i pomysły na biznes. Następnie zaglądają na najpopularniejsze profile na Instagramie, wracają do swojej rutynowej codzienności, a genialne pomysły giną w mrokach dziejów. Garstka z nas postanawia swoje wizje zrealizować, a jeszcze mniej ludzi znajduje w sobie wystarczająco spore pokłady wytrwałości i cierpliwości, by pokonać wszelkie trudności i przeskoczyć kłody rzucane na drodze do osiągnięcia upragnionego celu. Jeżeli właśnie Ty postanowiłeś zająć się biznesem w sieci i masz ochotę przebić się do top 3 youtuberów w Polsce to przede wszystkim musisz zdobyć nieco wiedzy. Warto wiedzieć:
– jak działają algorytmy na popularnych serwisach, które wyszukują ciekawe treści w celu późniejszego prezentowania ich pozostałym użytkownikom,
– jakimi przesłankami kierują się internauci i jak to odkryć,
– co sprawia, że z dwóch świetnych, ciekawych i profesjonalnie opracowanych contentów, tylko jeden zdobywa liczne grono fanów.
Aby sobie pomóc, przyjrzyjmy się najlepszym polskim Blogerom, YouTuberom i Instagramerom. Postaramy się nie ograniczać do top 3 influencerów w Polsce, tylko zastosujemy podejście holistyczne.

Jakie osoby najchętniej śledzimy w sieci?

Wśród popularnych kanałów czy profili na Instagramie nie brakuje znanych piłkarzy, osobowości telewizyjnych czy muzyków. Ale nie jest to reguła. Znajdziemy tam również całkiem sporo pasjonatów mody czy gotowania. Dość popularne są również treści parentingowe.

Kryteria decydujące o popularności Twojej stronki

W zależności czy chcesz zaistnieć jako Bloger, Youbuter czy Instagramer, musisz zrozumieć co decyduje o popularności danej treści i jak skonstruowane są rankingi.
Followersi. Pierwszy z najważniejszych czynników. Bez grona fanów nie ma w ogóle o czym mówić. Jak największa ilość osób zaglądających na kanał cieszy każdego twórcę. Ale to jeszcze nie wszystko.
Lajki i komentarze. Mając już odwiedzających, chcemy ich sprowokować do reakcji na naszą treść. Cieszą lajki, jeszcze bardziej radują komentarze. I tak płynnie i stopniowo przechodzimy do… interakcji.
Interakcja przekłada się na zaangażowanie. Mowa o średniej reakcji na pojedynczy post. Jeżeli każdy z naszych filmików na YouTube lub zdjęć na Instagramie generuje porównywalną ilość reakcji, możemy mówić o sukcesie. Oczywiście, ważne jest, aby utrzymać tendencję wzrostową zaangażowania naszych fanów. Nie jest to proste o czym przekonali się Ci, którzy zbyt mocno skoncentrowali się na subach. Samo zdobycie suba jeszcze o niczym nie świadczy. Może się bowiem okazać, że przyciągnęliśmy uwagę tylko jednym, konkretnym filmikiem. Suby są ważne dla algorytmów YouTube, ale my nie zapominajmy o dobrej treści. Tyczy się to zarówna Instagrama, jak i YouTube’a.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*